Sprzedaż auta – jak zaplanować ją przed zaciągnięciem kredytu samochodowego?

wtorek, 20 październik 2020 at 12:30 pm

Po co sprzedawać auto, które jest zakupione poprzez kredyt samochodowy? Teoretycznie nie ma to sensu, ale pamiętajmy, że zobowiązanie to wiąże się z obciążeniem naszych finansów przez kilka najbliższych lat. W praktyce oznacza to, że sprzedaż takiego samochodu może być jedyną drogą do odzyskania płynności finansowej. Zwłaszcza, jeśli stracimy pracę, zmienimy ją lub też staniemy się niezdolni do jej dalszego wykonywania.

Skąd się wzięła popularność kredytów gotówkowych?

wtorek, 04 sierpień 2020 at 1:30 pm

Wielka popularność kredytów gotówkowych to fakt. Takie rozwiązanie wybierają wszyscy ci, którym zależy na dodatkowym zastrzyku pieniędzy. Pożyczka wypłacana jest w gotówce na dowolny cel. Zazwyczaj oferta banków waha się w przedziale od 500 do 1000000 złotych. Oprócz możliwości dowolnie wysokiego dofinansowania, istnieje szereg innych zalet, które wymieniają klienci instytucji, zobacz na rankinglokatowy.com.pl jakie to zalety.

Samochód na kredyt, czy to się opłaca?

czwartek, 21 maj 2020 at 11:51 am

Część Polaków, ze względu na zasłyszane opowieści w mediach, ma niechęć do jakichkolwiek banków. Takie osoby uważają, że banki wykorzystują swoją pozycję na rynku i nie można im ufać. Jednak obecnie jednostki finansowe takie jak banki są o wiele bardziej bezpieczne i użyteczne. Weźmy przykładowo sytuację, kiedy potrzebujemy kupić samochód, ponieważ musimy nim dojeżdżać do pracy. Na obrzeżach wielu miast istnieją fabryki, które nie mają połączenia autobusowego, ani żadnego innego. W takim przypadku - jeżeli nie mamy odłożonych pieniędzy, pożyczka na auto od rodziny lub banku, jest niezbędna. Rodzina nie zawsze może pożyczyć, więc najlepszą w obecnych czasach, formą finansowania potrzeb, są banki.