Wszystko o ryzykownych kredytach dla przedsiębiorców

czwartek, 09 marzec 2017 at 11:45 am

Przedsiębiorca każdego dnia podejmuje kluczowe decyzje, ważne z punktu widze¬nia prawidłowego funkcjonowania prowadzonej działalności gospodarczej. Tym lepsze i bardziej trafne będą te decyzje, im większą będzie dysponował wiedzą pozwalającą na przewidzenie skutków podejmowanych działań. Zaciągnięcie kredytu czy wybór innej formy zewnętrznego finansowania należy do tych kroków, które powinny być szczególnie dobrze przemyślane. Uzyskanie w odpowiednim momencie dodatkowych, środków pieniężnych -z jednej strony -sprzyja rozwojowi firmy, pozwala w porę uniknąć problemów z regulowaniem bieżących płatności, jednak - z drugiej strony - nadmierne zadłużenie i niekontrolowany wzrost kosztów związany z jego obsługą może doprowadzić do upadłości. Do podstawowych, a jednocześnie najbardziej ryzykownych obszarów działalności banków należy udzielanie kredytów, dlatego też w Prawie bankowym obowiązującym w Polsce poświecono mu wiele uwagi.

Konto firmowe z debetem

czwartek, 02 luty 2017 at 11:41 am

Na decyzję o tym jakie konto firmowe wybrać dla własnego przedsiębiorstwa wpływa wiele czynników. Zawsze zwracamy uwagę na koszty związane z prowadzeniem rachunku. To ważne by zmniejszyć do minimum wydatki, które dotyczą zarządzania pieniędzmi. Na rynku jest bowiem wiele usług, które gwarantują bardzo atrakcyjne warunki dlatego warto rozważyć wybranie takiego banku i produktu, który poza podstawowymi funkcjami pozwoli również zaoszczędzić.

Poza tym, że konto firmowe powinno być pozbawione opłat związanych z jego założeniem i prowadzeniem powinniśmy oczekiwać także korzystnych warunków dotyczących przelewów oraz korzystania z innych usług powiązanych z funduszami firmy.

Budowa domu a kredyt

piątek, 09 grudzień 2016 at 1:28 pm

Budowa domu to poważna decyzja, a nie każdy zainteresowany człowiek może sobie pozwolić na sfinansowanie takiej budowy z własnych środków finansowych. W takiej sytuacji pomocny może się dla nas okazać dobry i tani kredyt gotówkowy, lecz trzeba być przygotowanym na to, że przy tego typu inwestycjach kredyt zostanie zawarty przynajmniej na kilkanaście lat, z reguły na 25. Nie można jednak odkładać marzeń na potem, bo nie wiadomo co przyniesie los, a banki chętnie udzielają pomocy finansowym klientom indywidualnym, gdyż jest to dla nich możliwość zarobku. Najlepszym rozwiązaniem przy tego typu dylematach będzie oczywiście kredyt hipoteczny, ale wtedy musimy przedstawić bankowi nasze dochody, a więc zaświadczenia potwierdzające to, że są one stałe i przyzwoite. Dzięki temu uda się nam uzyskać interesujący nas kredyt gotówkowy, a najlespze znajdziesz na http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.