« Kredyt na rachunki 20… | Strona domowa | Preferencje zadłużeni… »

Kupujesz dom po raz pierwszy? Sprawdź opcje pożyczek.

poniedziałek, 16 październik 2017 at 2:12 pm. Użyte znaczniki: , ,

Uzyskanie dobrej pożyczki jest zawsze ważne, a jest to szczególnie ważna sprawa gdy należy się do nabywców domów. Kupujący dom po raz pierwszy często po prostu biorą co leci, więc korzystają z łatwiejszego zatwierdzania przez pożyczkobiorców takich pożyczek, jaki ci im zaoferują. Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać dużo więcej podczas kredytu hipotecznego.

Korzystanie z programów pożyczkowych przeznaczonych dla nabywców domów

Choć kredyty specjalnie zaprojektowane do pierwszego zakupu domu mogą wydawać się atrakcyjne, nie zawsze są one idealnie dopasowane do każdej osoby. Pożyczka dla takiego pożyczkodawcy który po raz pierwszy kupuje dom została zaprojektowana, aby pomóc ludziom stać się właścicielami domów, zazwyczaj w określonych obszarach geograficznych. Programy te różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i tego, co jest dostępne, ale ogólnym celem jest zapewnienie pomocy finansowej wykwalifikowanym nabywcom. Korzyści są w kilku formach, z których niektóre opisano poniżej.

Płatność opierająca się o zdolność nabywców do wpłacenia bardzo małej zaliczki (lub żadnej zaliczki w ogóle). Koszty odsetkowe: organizacje niektóre pomagają zapłacić odsetki, a także mogą pomóc kredytobiorcom zakwalifikować się do pożyczki z niższym oprocentowaniem. Wynikiem jest łatwiejsza płatność miesięczna. Są też dotacje: czyli pewnego rodzaju bezpłatne pieniądze, które można wykorzystać do kosztów zamknięcia, zaliczek i udoskonaleń domu po zakupie. Pozwolenie na wypożyczenie to anulowanie długu hipotecznego (lub przynajmniej części długu). Zwykle dzieje się to przez dłuższy czas, aby zachęcić nabywców do pozostania w domu w długim okresie. Pomoc z opłatami może też jawić się jako konkretne limity, o ile pożyczkodawcy mogą pobierać opłaty za zamknięcie kredytu. Odroczone płatności: pożyczki, które nie muszą być zwracane (i nie pobierają odsetek) do czasu spłacenia domu - zazwyczaj poprzez sprzedaż domu i przemieszczanie się. Te pożyczki czasami służą jako zaliczka. Warto zauważyć, że dostępne programy mogą oferować dowolną lub żadną z wymienionych powyżej korzyści - zależy to od sytuacji finansowej i miejsca zamieszkania, więc musisz zbadać, co jest dostępne w Twoim obszarze.

Gdzie znaleźć programy pożyczkowe?

Znalezienie dobrych programów pożyczkowych wymaga trochę badań. Dobrym miejscem na początek jest strona internetowa kredytodawców - dotycząca programów zakupu domu. Możesz też po prostu wyszukać w internecie, pamiętając o swoim mieście zamieszkania. Jeśli chcesz, możesz też włączyć dowolne cechy charakterystyczne dla siebie (z lub bez Twojej lokalizacji); na przykład, jeśli jesteś weteranem, nauczycielem lub niepełnosprawnym, możesz znaleźć dodatkowe programy.

Kto kwalifikuje się do takich pożyczek?

Określenie nabywcy tego rodzaju - tak jak można by sobie wyobrazić obejmuje większość programów skierowanych do osób, które nigdy nie miały domu. Niektóre organizacje oferują pomoc osobom, które wcześniej były właścicielami, o ile nie były nimi w ciągu ostatnich kilku lat.