« Kupujesz dom po raz p… | Strona domowa | Kredyt gotówkowy 1 00… »

Preferencje zadłużeniowe kredytobiorców

środa, 06 grudzień 2017 at 1:19 pm. Użyte znaczniki: , , , , ,

Potrzeby zadłużeniowe gospodarstw domowych rosną z roku na rok. Statystyki średnich zarobków w kraju mówią jednoznacznie, że większość ludzi w kraju zarabia na poziomie 1500 – 2000 złotych miesięcznie. Zadłużenie przy takich dochodach jest wręcz kluczowe, żeby spełnić bardziej luksusowe potrzeby. W artykule poznasz najważniejsze preferencje zadłużeniowe kredytobiorców w Polsce.

Bezpieczeństwo kluczowe przy spłacie nawet krótkoterminowego zobowiązania

Najważniejsze jest bezpieczeństwo przy spłacie zobowiązania. Z tego powodu największą popularnością wśród kredytobiorców cieszą się banki detaliczne, a nieco mniej firmy pożyczkowe. Sytuacja zaczyna się jednak stopniowo zmieniać na korzyść firm pożyczkowych ze względu na szybsze dopełnienie formalności i postawy lojalnościowe. W firmach pożyczkowych liczy się szczególnie długoterminowa współpraca. Bezpieczeństwo zapewnia kredytobiorcom krótki termin spłaty zobowiązania, idealne dopasowanie kredytu gotówkowego do zdolności kredytowej gospodarstwa domowego, uczciwe ubezpieczenie umowy (na życzenie). Nie musisz jednak korzystać z kredytów gotówkowych z ubezpieczeniem. Nie tylko zarobki to ważna sprawa przy analizie ofert kredytowych. Chodzi też o format zatrudnienia. Umowa o pracę na 1500 złotych netto, a umowa o dzieło w tych samych widełkach lub nawet nieco wyższych jest po prostu gorsza z perspektywy dużej instytucji finansowej. Warto to uwzględniać we własnych analizach.

Im tańszy kredyt, tym popularniejszy wśród kredytobiorców

Kolejna preferencja dotyczy kosztów kredytu gotówkowego. Im niższe koszty, tym większe zainteresowanie pożyczkami krótkoterminowymi. Z tego powodu mocno rozwinął się rynek porównywania kredytów gotówkowych. Jeszcze kilka lat temu pożyczka krótkoterminowa zagrażała gospodarstwom domowym ze względu na celowe zawyżanie kosztów pozaodsetkowych. Teraz koszty pozaodsetkowe funkcjonują w konkretnych widełkach we wszystkich instytucjach finansowych. Dzięki temu kredytobiorca nie musi martwić się o podmiot, ale o jakość kredytu i dalszej obsługi klienta. To działa faktycznie na korzyść uczciwych firm pożyczkowych.

Najważniejsze preferencje - podsumowanie

Bezpieczeństwo, niskie koszty spłaty zobowiązania, korzystanie z jednego kredytu gotówkowego w danym okresie, szybkie dopełnienie formalności to zdecydowanie najważniejsze elementy wymagane przez kredytobiorców w kraju. Czy według ciebie wskazane właściwości udzielania kredytów gotówkowych wpływają na zainteresowanie zadłużeniem w polskich gospodarstwach domowych?