« Kredyt gotówkowy 1 00… | Strona domowa | Jak mądrze podejść do… »

Kwestia finansowania działalności gospodarczej

środa, 11 kwiecień 2018 at 1:32 pm. Użyte znaczniki: , , , , ,

Dopasowanie optymalnej formy finansowania działalności gospodarczej jest stosunkowo trudnym zadaniem i wymaga dogłębnej analizy narzędzi. Standardowe finansowanie działalności gospodarczej dzieli się na wewnętrzne, czyli krótko mówiąc pochodzące od struktury właścicieli, a drugi rodzaj to finansowanie zewnętrzne. To w finansowaniu zewnętrznym znajdziesz dotacje unijne, czy właśnie kredyty gotówkowe i inne rodzaje zobowiązań dedykowane właścicielom działalności gospodarczej. W artykule porozmawiamy przede wszystkim o potencjale pożyczek gotówkowych w optymalizacji ekonomicznej przedsięwzięcia biznesowego.

Pożyczka dla biznesu

Pożyczka gotówkowa zdobywa popularność wśród samozatrudnionych. Z jakiego powodu? Właściciele prostych działalności gospodarczych z reguły ponoszą całkowitą odpowiedzialność majątkową za zobowiązania w bankach detalicznych i firmach pożyczkowych. To zupełnie inna sytuacja niż w spółach z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie ryzyko przechodzi na osobę prawną, nie osobę fizyczną. Nowy przedsiębiorca na rynku bardzo rzadko jest w stanie otrzymać solidny kredyt na rozwój biznesu bez potwierdzenia dochodów. Niektóre banki detaliczne naturalnie analizują biznesplan i współpracują z przedsiębiorcami przez dedykowane fundusze venture capital, ale to zdarza się wyjątkowo rzadko. Przy zwykłej działalności gospodarczej pozyskanie kapitału jest mocno utrudnione. Pożyczka gotówkowa to o tyle dobre rozwiązanie, ze nie musisz tłumaczyć się z ponoszonych wydatków. Kredyt gotówkowy najlepiej pozyskiwać, kiedy posiadasz etat i tylko częściowo działalność gospodarczą. Takie połączenie daje możliwość wypróbowania wielu ciekawych pomysłów biznesowych, bez narażania płynności gospodarstwa domowego.

Inne formy finansowania biznesu

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa możesz rozpatrzyć emisję obligacji, akcji na rynku kapitałowym, czy nawet udział w funduszach unijnych, czy programach dotacji rządowych w zależności od specyfiki branży.

Duże perspektywy finansowania działalności gospodarczej z kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy, chociaż z zasady przeznaczony pod zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych trafia również do strategii biznesowych, szczególnie młodych przedsiębiorców. Nie wymaga bowiem dopełniania dużych formalności, czy przedstawiania ogromnego zysku firmowego w instytucji finansowej. Pożyczka gotówkowa daje elastyczność przy stosunkowo niskim oprocentowaniu w skali rocznej. Czy teraz przemyślisz taką formę finansowania działalności gospodarczej?