« Kwestia finansowania … | Strona domowa | Korzyści wynikające z… »

Jak mądrze podejść do pożyczki studenckiej?

środa, 04 lipiec 2018 at 11:49 am. Użyte znaczniki: , , ,

To nie koniec świata, jeśli musisz pożyczyć pieniądze, aby zapłacić za studia. Problem pojawia się, gdy zaciągasz pożyczkę z niewłaściwych powodów. Pożyczki są przeznaczone wyłącznie do celów szkolnych, a dla studentów, którzy naprawdę potrzebują funduszy, nie należy ich wykorzystywać do zakupów ani kupować słuchawek zamiast książek. Pamiętaj, że pożyczki muszą być ostatecznie spłacone, plus odsetki. Oto kilka porad na temat pożyczek dla studentów i kilka ważnych terminów.

Pożycz tylko tyle, ile potrzebujesz

Jeśli ukończysz licem, niezależnie od potrzeby, będziesz uprawniony do pożyczek za pośrednictwem rządu. Jednak jesteś ograniczony do tego, ile możesz pożyczyć na rok szkolny. Jako student pierwszego roku możesz pożyczyć konkretną sumę na pierwszy rok, a kwota ta wzrasta o tysiąc złotych każdego roku, co daje większą pod koniec studiów. Nie musisz pożyczać pełnej oferowanej kwoty, istnieje możliwość określenia, ile chcesz.

Sprawdź, jaki rodzaj pożyczki posiadasz

Istnieją dwa rodzaje pożyczek rządowych. Pierwszy typ to pożyczka z dopłatą bezpośrednią, która nie generuje odsetek w czasie, gdy jesteś w szkole. Drugi rodzaj to bezpośrednia niespłacona pożyczka, która zaczyna się naliczać, gdy odsetki są rozłożone. Jeśli to możliwe, wpłacaj odsetki tylko na studiach. Nierozsądnie jest pozwolić, aby odsetki narosły przez cały okres kariery w szkole, ponieważ odsetki zostaną dodane do kwoty pożyczki. Co więcej, nie ma kary za wcześniejsze spłacenie pożyczki lub dokonywanie większych miesięcznych płatności niż jest to wymagane.

Plany spłaty zależne od dochodów

W spłacie zostaniesz automatycznie umieszczony w standardowym planie. Jednak istnieją różne plany, z których możesz wybierać. Stopniowe plany, które są dość łatwe do zrealizowania na koncie to dobry pomysł. Jednak plany zależne od dochodów wymagają więcej pracy papierkowej od ciebie. Głównym założeniem jest wykazanie częściowych trudności finansowych. Jeśli przyznano Ci ten rodzaj opcji spłaty, będziesz musiał co roku przekazywać zaktualizowane informacje finansowe. Możliwe, że nie będziesz kwalifikować się do obniżonej miesięcznej raty – wszystko leży w twoich rękach.

Kredyty konsolidacyjne

Jeśli masz więcej niż jedną pożyczkę, istnieje proces o nazwie konsolidacja, w którym możesz połączyć wszystkie bieżące kredyty studenckie w jedną. Studenci zazwyczaj konsolidują swoje pożyczki, aby zmniejszyć miesięczne płatności lub wyjść z domyślnego statusu. Nie wpadnij w pułapkę prywatnych firm oferujących tę usługę lub realizację takich planów za rzekomo niewielką opłatę. To jest oszustwo! Twoim największym wyznacznikiem powinna być strona rządowa, na której możesz bezpłatnie konsolidować swoje istniejące pożyczki. Jedyne, czego potrzebujesz, to uzyskać więcej informacji o tym procesie, by mądrze z niego skorzystać.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rządowych pożyczek studenckich najlepiej zgłoś się do specjalisty.