« Oszczędzanie z bankie… | Strona domowa | Dokumenty konieczne p… »

Sposoby oszczędzania pieniędzy

wtorek, 08 marzec 2016 at 3:43 pm. Użyte znaczniki: , ,

Aby móc żyć na odpowiednim poziomie, trzeba posiadać jakieś oszczędności. Nigdy nie wiadomo jaka spotka nas sytuacja życiowa, co los nam przyszykuje. Być może nagle przydarzy się nam konieczność posiadania dodatkowych pieniędzy. Warto być przezornym i już w młodym wieku zacząć oszczędzać na czarną godzinę. Jest mnóstwo sposobów na oszczędzanie i mnożenie swoich pieniędzy. Największą popularnością cieszą się jednak wszelkiego rodzaju lokaty bankowe. Można je założyć w każdym banku, także w jednostkach internetowych. Proces zakładania lokaty, jest niezwykle prosty, dlatego każdy sobie z tym poradzi nawet prawdziwy Janusz.

Jak założyć lokatę bankową?

Nie ma nic prostszego, niż założenie lokaty w banku. Na początku trzeba podjąć decyzję co do tego, jaka forma bankowości nas interesuje. Można założyć lokatę bankową, siedząc w zaciszu własnego domu. Wystarczy posiadać dostęp do komputera i Internetu i znaleźć stronę www banku, który nas interesuje. Potem należy zalogować się na stronę banku, jeśli ma się w nim konto, albo się zarejestrować, jeśli jeszcze nie jest się klientem banku. Praktycznie każdy bank ma w dzisiejszych czasach placówkę internetową, dlatego wybór w tej kwestii jest ogromny. Po zalogowaniu się na swoje konto, można wejść w zakładki lokaty i wcisnąć opcję ‘załóż lokatę’. Wypełnia się krótki wniosek i po założeniu lokaty, trzeba na nią przelać odpowiednią sumę pieniędzy, którą chce się pomnożyć. Jeśli ktoś zaś woli założyć lokatę w tradycyjnym stylu, może udać się do placówki banku, którego oferta go zainteresowała. W banku należy udać się do konkretnego pracownika banku i poprosić go o założenie dla nas lokaty. Pracownik banku ma obowiązek poinformować nas o wszystkich opcjach lokat bankowych i opisać ich wszystkie wady i zalety. Po podjęciu decyzji o konkretnej lokacie, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i podpisać go w odpowiednim miejscu. Potem już tylko wystarczy przekazać środki pieniężne na lokatę i już można zacząć na niej oszczędzać.

Lokaty krótkoterminowe

Istnieje wiele podziałów lokat, zważywszy na okres ich trwania, sposoby pomnażania pieniędzy, czy moment wypłacania środków. Jednym z najważniejszych podziałów, jest podział na lokaty bankowe krótkoterminowe i lokaty bankowe długoterminowe. Jeśli chodzi o lokaty krótkoterminowe, to zakłada się je na krótki okres czasu, jak sama nazwa wskazuje. Maksymalny okres trwania takiej lokaty, to jeden rok, a minimalny 1 dzień. Jest kilka propozycji takich lokat krótkoterminowych, które oferują wszystkie banki na rynku. Lokata krótkoterminowa, ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na częste obracanie kapitałem, wypłacaniem środków z lokaty w dowolnym momencie, określonym w umowie. Lokaty krótkoterminowe mają niską kwotę wpłaty obowiązkowej, co także jest ich sporą zaletą. Poza tym lokaty te nie mają żadnych opłat za założenie lokaty, ani za jej prowadzenie.

Lokaty długoterminowe

Również lokaty długoterminowe, są niezwykle popularne w obecnych czasach. Lokaty te zakłada się na okres powyżej jednego roku. Najdłuższe lokaty dostępne na rynku, to takie, których maksymalny czas trwania wynosi 7 lat. Największą zaletą tego typu lokat, jest wysokie oprocentowanie, dzięki któremu można sporo zarobić na swoich oszczędnościach. Mimo tego, że pieniądze które wkłada się na lokatę są w pewien sposób zamrożone na dłuższy czas, to po ty okresie, można je wyciągnąć z lokaty, pomnożone o bardzo duże odsetki. Poza tym jest to najbezpieczniejszy sposób na zarabianie pieniędzy, nie ponosząc przy tym żadnych strat.