« Kredyt gotówkowy… War… | Strona domowa | Kalkulator kredytu sa… »

Dowiedz się, ile kredytów hipotecznych możesz zaciągnąć?

czwartek, 31 październik 2019 at 1:04 pm. Użyte znaczniki: , , ,

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś chciałby mieć więcej niż jedną nieruchomość, czy to inwestowanie w wynajem, wynajem domu wakacyjnego, czy może drugą nieruchomość dla rodziny. Bez względu na powód, jeśli zastanawiasz się, ile kredytów hipotecznych możesz mieć mówiąc krótko, odpowiedź brzmi:

Tak dużo jak chcesz! (o ile spełniasz określone kryteria). Zależy to również od tego, o jaki typ hipoteki ubiegasz się - główne miejsce zamieszkania, mieszkanie do wynajęcia lub komercyjne.

Nawet jeśli zostałeś odrzucony przez pożyczkodawcę takiego jak bank centralny w tym temacie, najważniejsze jest, aby pamiętać, że każdy pożyczkodawca jest inny. Tylko dlatego, że mogłeś zostać odrzucony gdy chodziło Ci o drugą hipotekę, nie oznacza to, że nie da się tego zrobić.

Jeśli szukasz kolejnej pożyczki hipotecznej i szukasz najlepszej oferty, możesz skorzystać z pomocy, więc zapytaj i poproś eksperta, aby ustalił dokładnie, co możesz zrobić.

Jednym z głównych czynników do rozważenia jest rodzaj nowego kredytu hipotecznego, który chcesz. Każde podanie i kryteria kredytodawcy będą różne dla każdego. Niektórzy pożyczkodawcy nie oferują hipotek na drugi domu, inni ograniczają kwotę, którą możesz pożyczyć, kupując nieruchomość dla krewnego, w którym żyją, inni nie akceptują wielu hipotek, inni ograniczają liczbę nieruchomości, jeśli jesteś w trakcie szukania domu na wynajem itp. Ale - prawie zawsze jest pożyczkodawca, który będzie miał do zaoferowania dokładnie to, czego szukasz.

Każdy pożyczkodawca będzie starał się zapewnić, abyś mógł dowiedzieć się, czy jakikolwiek zakup w celu wynajmu nieruchomości w tle jest samowystarczalny, czy też nie (zwykle oznacza to wynajem obejmujący hipotekę w dowolnym miejscu od 100-150% - w zależności od pożyczkodawcy), a wszelkie drugie hipoteki mieszkaniowe są odpowiednio pokrywane z dochodów z zatrudnienia .

Upewnij się też, że jesteś godny wiarygodności kredytowej. Pod względem wiarygodności kredytowej prawie wszyscy pożyczkodawcy przeprowadzają ocenę pozytywną. Niektórzy pożyczkodawcy mają znacznie niższy próg niż inni, a inni w ogóle nie mają systemu punktacji - oceniając każdy wniosek indywidualnie. Jeśli miałeś problemy kredytowe w przeszłości, szukaj tych kredytodawców którzy oferują bardziej elastyczne zasady, jednocześnie oferując przystępne stawki.

Upewnij się, że ryzyko nie jet zbyt wysokie - niektórzy pożyczkodawcy ograniczą swoją ekspozycję na ryzyko poprzez ograniczenie liczby hipotek, jakie może mieć jeden kredytobiorca. Czasami obejmuje to również ograniczenie kwoty pożyczek na konkretny rodzaj nieruchomości lub liczbę nieruchomości na tej samej ulicy, nawet jeśli kupujesz tylko jedną z nich.

Upewnij się też, że kupujesz z właściwym zamiarem

Czasami nielegalnie ludzie kupują nieruchomości na hipoteki mieszkaniowe z zamiarem opuszczenia ich od pierwszego dnia - ponieważ zakupów mieszkaniowych można dokonać za pomocą 10% depozytu, a większość zakupów pod wynajem wymaga 20-25%. Nie rób tego w ten sposób!