« Dowiedz się, ile kred… | Strona domowa | Jak się dobrze przygo… »

Kalkulator kredytu samochodowego

wtorek, 14 styczeń 2020 at 3:35 pm.

Jeżeli nie stać nas na kupno auta za gotówkę i decydujemy się na zaciągnięcie kredytu powinniśmy dokładnie przeanalizować oferty różnych banków. Porównanie różnych ofert kredytów samochodowych pozwoli nam na ocenę, który będzie najbardziej opłacalny. Często jest jednak tak, że nie znamy się na kredytach i nie wiemy na co powinniśmy zwrócić uwagę, czasami nie mamy również czasu aby biegać od banku do banku i szukać najlepszych dla nas ofert. Jak się okazuje aby nie tracić czasu na poszukiwanie samodzielnie atrakcyjnego kredytu na samochód, możemy skorzystać z aplikacji takiej jak kredytowy kalkulator. Kredyt samochodowy wybrany za pośrednictwem takiej porównywarki powinien spełnić wszystkie nasze oczekiwania, głównie pod względem jak najniższych kosztów.

Analizując oferty poszczególnych kredytów pod uwagę powinniśmy wziąć wszystkie koszty związane z takim zobowiązaniem, a nie tylko wysokość naliczanych odsetek, niestety to najczęściej popełniany błąd. Pamiętajmy o tym aby wziąć pod uwagę również koszty prowizji, opłat związanych z ustanowieniem zabezpieczenia czy też składki na obowiązkowe ubezpieczenia, a także cesję praw z polisy na rzecz banku.

Z reguły obsługa kalkulatora kredytu samochodowego nie powinna sprawić nam trudności. Wystarczy wpisać podstawowe parametry czyli kwotę i okres spłaty, a następnie kalkulator wskaże nam symulację kredytów samochodowych. Najtańszy kredyt samochodowy będzie na pierwszej pozycji wygenerowanej listy. Wraz z określeniem nazwy banku i kosztów kredytowych widoczne jest również oprocentowanie, RRSO, kwota do spłaty, wysokość przewidywanej raty.

Większość banków oferuje kredyt zarówno dla stałych jak i dla nowych klientów. Jednak ważne jest to aby środki z takiego zobowiązania zostały przeznaczone na zakup konkretnego pojazdu, wskazanego we wniosku kredytowym. Niektóre banki nie wymagają również od nas wkłady własnej, a oprocentowanie nominalne kredytu wynosi często około 4 proc. w skali roku.

Z reguły kredyt samochodowy możemy zaciągnąć na okres od 6 do nawet 120 miesięcy, choć jest to indywidualna kwestia każdego banku, która zależy również od naszej zdolności kredytowej. Za pieniądze z tego kredytu możemy kupić zarówno samochód osobowy jak i motocykl, przyczepę, sprzęt rolniczy czy też łódź.