« Kalkulator kredytu sa… | Strona domowa | Samochód na kredyt, c… »

Jak się dobrze przygotować do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

wtorek, 24 marzec 2020 at 1:46 pm. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Kredyty gotówkowe to już stosunkowo prosta forma zadłużenia gospodarstwa domowego i nie wymaga dopełniania zbyt wielu formalności. Początkujący kredytobiorca często nie wie, w jaki sposób dopasować kredyt gotówkowy w taki sposób, aby nie narazić się na żadne problemy ekonomiczne. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek odnoszących się do zagadnienia.

Co do zasady masz dwie możliwości, a mianowicie sektor bankowości detalicznej oraz firmy pożyczkowe obsługujące bardziej chwilówki do 30-60-90 dni zgodnie z warunkami ustawy o kredycie konsumenckim. Kredytobiorcy bardziej doceniają banki ze względu na większą wiarygodność. Jeżeli chodzi o szybkość wypłaty dodatkowych środków konsumpcyjnych wygrywają parabanki z systemem rozpatrywania wniosku do kilkudziesięciu minut od zgłoszenia.

Musisz się upewnić, czy bank wymaga uruchomienia rachunku osobistego w placówce do wypłaty środków. W ostatnich latach banki wycofują się już z tej formuły. Przy niewielkich kredytach gotówkowych nie potrzebujesz zgody współmałżonka do podpisania umowy. Każdy kredytodawca poprosi o oświadczenie dotyczące zarobków. Im wyższy poziom umowy i im lepsza stabilność zarobków, tym lepiej dla obsługi zadłużenia, niezależnie od terminu obowiązywania.

BIK zlicza praktycznie wszystkie operacje, które wykonujesz w bankach. Na koncie w BIK znajdziesz dane o spłaconych kartach kredytowych, o opóźnieniach w spłacie zobowiązań, o najlepszych okresach spłaty. Otrzymasz również ogólną ocenę, jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z zadłużenia. Pożyczki gotówkowe bez BIK pojawiają się niezwykle rzadko i wymagają najczęściej dużego zaangażowania majątkowego, aby ograniczyć ryzyko kredytodawcy. Skupiaj się bardziej na kredytach gotówkowych wymagających jedynie potwierdzenia dochodów i pozytywnej punktacji w BIK.

O czym jeszcze warto pamiętać przed podpisaniem umowy kredytowej?

Początkujący kredytobiorca powinien nawiązać kontakt z niezależnym pośrednikiem. Badania kredytów gotówkowych warto rozpocząć od multimedialnych porównywarek, które skupiają w sobie oferty całego sektora bankowości detalicznej.