« Gospodarka i kredyt g… | Strona domowa | Budowa domu a kredyt »

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

wtorek, 20 wrzesień 2016 at 1:21 pm. Użyte znaczniki: , , , , ,

Kredyt gotówkowy nie zawsze musi zostać spłacony w wyznaczonym przez bank terminie, czasami można zdecydować się na wcześniejszą spłatę kredytu, jednak nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie. Warto dokładnie przeanalizować odebraną z banku umowę, aby wiedzieć, czy za wcześniejszą spłatą nie kryją się jakieś dodatkowe opłaty, a więc odsetki, które będziemy musieli pokryć, aby szybciej zakończyć swoje finansowe zmartwienia, Twoje wątpliwości rozwieje portal www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Plusy wcześniejszej spłaty kredytu

Wcześniejsza spłata kredytu niesie za sobą wiele plusów, a więc przede wszystkim to, że szybciej niż planowaliśmy rozliczymy się z bankiem, a co za tym idzie nasze zadłużenie zostanie opłacone nawet paręnaście miesięcy wcześniej. Oczywiście potrzebne będą nam tutaj pieniądze, a życie jest nieprzewidywalne i czasami rzuca nam pod nogi niespodziewane korzyści materialne, np. ze spadku, z wygranych, i tak dalej. Wtedy też możemy się zdecydować na opłacenie kilku rat, a co za tym idzie kredyt gotówkowy zostanie spłacony zdecydowanie szybciej. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na tego typu praktyki, ponieważ nie niesie to za sobą większych konsekwencji, chyba, że umowa jest inaczej sporządzona, ale na pewno znajdziemy na rynku odpowiednią w tym zakresie ofertę dla siebie. Niektórzy decydują się na wcześniejszą spłatę kredytu po to, aby zaciągnąć kolejny kredyt, ale z reguły jest to błędne koło, ponieważ nigdy nie pozwoli nam się to uwolnić od banków i zobowiązań finansowych wobec nich, dlatego też warto to sobie dokładnie przemyśleć, najlepiej z pomocą specjalisty. Zawsze warto jednak wcześniej uporać się ze spłatą kredytu, nawet jeżeli poniesiemy minimalnie większe koszta niż zaplanowaliśmy sobie to na początku.

Minusy wcześniejszej spłaty kredytu

Niekiedy wcześniejsza spłata kredytu niesie za sobą także minusy, dzieje się tak w przypadkach, gdy bank zastrzega sobie dodatkowe odsetki za wcześniejsze rozliczenie kredytu. Taka praktyka jest jak najbardziej legalna, a od nas samych zależy przecież to, czy zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego kredytu, czy też nie będziemy chcieli się na niego decydować. Musimy przeanalizować umowę, którą przedstawi nam bankier i zastanowić się dokładnie nad każdym punktem. Nie każdy może sobie pozwolić na takie odsetki, a więc dodatkowe ubezpieczenie, które trzeba będzie zapłacić bankowi. Takich minusów nie ma zbyt dużo, ale są to bardzo poważne kwestie, których nie można w żadnym wypadku lekceważyć. Kredyt gotówkowy i tak musi zostać spłacony w całości, ale od nas samych zależy to, czy zdecydujemy się na jego wcześniejszą spłatę, także warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Jeżeli zdecydujemy, że stać nas na takie rozwiązanie, to oczywiście możemy to zrobić w dowolnym momencie spłaty kredytu, w zależności od naszego stanu finansowego. Taka wcześniejsza spłata kredytu była praktykowana przez wiele osób w Polsce, dlatego warto poczytać komentarze na ten temat, aby wiedzieć, czy warto zdecydować się na takie posunięcie.