« Budowa domu a kredyt | Strona domowa | Wszystko o ryzykownyc… »

Konto firmowe z debetem

czwartek, 02 luty 2017 at 11:41 am.

Na decyzję o tym jakie konto firmowe wybrać dla własnego przedsiębiorstwa wpływa wiele czynników. Zawsze zwracamy uwagę na koszty związane z prowadzeniem rachunku. To ważne by zmniejszyć do minimum wydatki, które dotyczą zarządzania pieniędzmi. Na rynku jest bowiem wiele usług, które gwarantują bardzo atrakcyjne warunki dlatego warto rozważyć wybranie takiego banku i produktu, który poza podstawowymi funkcjami pozwoli również zaoszczędzić.

Poza tym, że konto firmowe powinno być pozbawione opłat związanych z jego założeniem i prowadzeniem powinniśmy oczekiwać także korzystnych warunków dotyczących przelewów oraz korzystania z innych usług powiązanych z funduszami firmy.

Wiele przedsiębiorstw, szczególnie rozpoczynając swoją działalność szuka banku, który zapewni możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego. Kredyt tego typu może okazać się niezwykle potrzebny aby zachować płynność finansową firmy.

Do najpopularniejszych usług, które zapewniają możliwość zadłużenia konta formowego są konta z debetem. Banki często niechętnie dają możliwość skorzystania z debetu w przypadku firm, które dopiero wkraczają na rynek i ich zdolność kredytowa jest niska. Są jednak konta, które nawet dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą wśród swoich właściwości posiadają możliwość odnawialnego zadłużenia określonego limitem debetowym.

Warunki debetu na koncie firmowym

Z łatwością możemy zauważyć, że wśród nielicznych ofert kont firmowych z debetem dla początkujących firm istotne są warunki jego przyznania. Jeżeli zatem chcemy znaleźć konto z kredytem odnawialnym powinniśmy poznać zasady jakimi kierują się banki decydując się na taki rodzaj współpracy. Przede wszystkim wiele banków udziela wsparcia w postaci możliwości zadłużenia dopiero po kliku miesięcznym, a nawet rocznym okresie działalności firmy oraz funkcjonowania konta. Jest to czas, który może pozwolić oszacować zdolność kredytową przedsiębiorstwa. To również okres, który może zmniejszyć ryzyko związane z udzieleniem pożyczki. Powinniśmy pamiętać, że wraz z narastającym stażem firmy na rynku możemy ubiegać się o atrakcyjniejsze warunki debetu min. zwiększenie jego limitu oraz zmniejszenie odsetek.

Wśród usług banków znajdziemy również konta firmowe, która oferują debet zaraz po otwarciu rachunku. Są to oczywiście ciekawe oferty dla firm, które potrzebują zaplecza finansowego już na początku działalności gospodarczej. Należy jednak pamiętać, że limit na tego typu kontach jest niewielki i możemy się spodziewać debetu od 1 000 złotych do 10 000 złotych.

Zastanawiając się nad kontem z debetem musimy porównać również oferty pod względem odsetek jakie będziemy musieli opłacić korzystając z limitu na koncie. Debet firmowy nie posiada okresu bez odsetkowego tak jak karta kredytowa dla konsumenta rachunku osobistego, zatem tym bardziej powinniśmy zadbać o zmniejszenie kosztów towarzyszących zarządzaniu finansami firmy. Szukając odpowiedniego produktu musimy porównać wszystkie aktualne oferty na rynku i zwrócić uwagę także na zróżnicowanie wśród naliczania odsetek związanych z zadłużeniem konta. Obecnie oferty wahają się w granicach od kilku do kilkunastu procent. Wiele banków jest w stanie zmniejszyć oprocentowanie zobowiązania wraz z wpływami na konto firmy.

Co wybrać?

Jeżeli stoimy właśnie przed wyborem pierwszego konta firmowego i chcemy aby nasza decyzja okazała się korzystna w wielu aspektach dla funkcjonowania finansów przedsiębiorstwa, musimy poświęcić czas by przeanalizować potrzeby jakie generować będzie branża w której funkcjonuje działalność gospodarcza. W przypadku gdy zależy nam na koncie z debetem musimy określić na jakiej kwocie limitu nam zależy i który bank zapewni nam najniższe koszty takiego wsparcia dodatkowymi pieniędzmi.